Pranešėjai

<nobr>Yvonne Schoeber</nobr>

Yvonne Schoeber

Veisėja, veislyno van de Dovondolin įkūrėja

http://www.dovondolin.nl/


Yvonne šunimis domėtis pradėjo dar vaikystėje, nors ir neturėjo visiško tėvų pritarimo. Pirmas didysis šveicarų zenenhundas atsirado jos namuose 2004 metais, dar po metų atsirado ir kalytė, kuri ir paskatino įkurti veislyną. Keldama aukštus reikalavimus sau ir siekdama išlaikyti veislės standartą Yvonne 2006 metais įkūrė didžiųjų šveicarų zenenhundų veislyną "van de Dovondolin". Pirmoji vada išvydo pasaulį 2008 metais o šiai dienai jau yra 11 "van de Dovondolin" vadų.

Kodėl kas nors norėtų tapti veisėju? Yvonne pastūmėjo meilė šunims, meilė veislei, siekis veisti visapusiškai sveikus šunis tuo pačiu nenukrypstant nuo veislės standarto, bei galimybė suteikti šeimoms bendravimo džiaugsmą, padedant išsirinkti savo šuniuką, atsižvelgiant į jo temperamentą ir būsimų šeimininkų lūkesčius, patirtį  bei realias galimybes. Ji tvirtai tiki, kad veisėjas gali duoti gerą pradžią šuniukų gyvenimui, todėl su visomis savo vadomis labai daug dėmesio skiria ankstyvajai socializacijai bei elgesio pagrindams.

Yvonne nepaliauja domėtis viskuo kas susiję šunimis, jų genetika, elgsena ir auklėjimu, todėl nepraleidžia progos sudalyvauti seminaruose ar kursuose. Ji aktyviai dalyvauja šunų parodose ir 2016 metais buvo pakviesta Amerikos didžiųjų šveicarų zenenhundų klubo teisėjauti veisėjo pozicijoje jų organizuotame metų ringe Top 20 Šou (ang. "the Top 20 Show"), kur iš 20 šunų surinkusių daugiausia titulų per pastaruosius metus buvo renkami geriausi. 

Šiuo metu Yvonne gyvena su 5 didžiaisiais šveicarų zenenhundais. Visi šunys mokomi bendro paklusnumo, ruošiami parodoms ir esant galimybei, keliauja su ja kartu į darbą. Susipažinusi su įvairiomis mokymo metodikomis ji nepaliauja ieškoti tinkamiausių kiekvienam šuniui, nes, pasak jos, nesvarbu kad visi tos pačios veislės - kiekvienas yra skirtingas ir unikalus.